Szukaj
Sponsor Klubu
Najlepszej jakości doboki i sprzęt treningowy firmy TOP-PRO

Klub Sportowy Taekwon Kolbudy  istnieje od 1995.

Jest członkiem Polskiego Związku Taekwon-do I.T.F.

Taekwon-do to sztuka samoobrony przeznaczona dla wszystkich niezależnie od wieku i stopnia sprawności fizycznej.

Nasze największy sukcesy:

zdobycie Pucharu Europy - przez Iwa Leszczyńskiego w 2009r

zdobycie brązowego medalu na Mistrzostwach Europy w Taekwon-do przez Marcina Richerta w 2012r

zdobycie brązowego medalu w konkurencji walk przez Mateusza Woźniaka na Pucharze Świata w 2016rObecnie 9 zawodników naszego Klubu posiada stopień I dan (czarny pas)
.
Od lewej: Michał Sobolewski, Mateusz Dykta II dan, Klaudia Block, Joanna Linkowska-Nowakowska, Daniel Nowakowski IIdan, Dorota Walentek, Marcin i Robert Richert,
KS Taekwon organizuje również seminaria szkoleniowe, kursy samoobrony dla kobiet oraz obozy letnie.

Zapraszamy na zajęcia – trening Taekwon-do to doskonały sposób na naukę smoobrony, poprawę sprawności i spalenie zbędnych kalorii :)

 

Historia Klubu Sportowego "Taekwon" Kolbudy I.T.F.

Taekwon- do w Kolbudach zostało zainicjowane, dzięki pokazowi zorganizowanemu na festynie sportowym z okazji święta 1 Maja w 1994r. W pokazie tym brali udział zawodnicy Gdańskiego Stoczniowca i rodzącego się Gdańskiego Klubu Taekwon-do. W pokazach uczestniczyliśmy dzięki zaproszeniu przez naszych znajomych kolbudzkich działaczy piłki nożnej. Teaekwon-do spodobało się widzom a także Pani Dyrektor miejscowej szkoły Pani Gabryjeli. W naszych młodych głowach zaczął rodzić się pomysł organizowania zajęć w naszej rodzimej miejscowości. Początkowo , od września 1995r zajęcia prowadzone były pod szyldem Gdańskiego Klubu Taekwon-do prze Sławomira Fydę. W 12 listopada 1995r władze nowo utworzonego Klubu Sportowego "Taekwon" Kolbudy wystąpiły z wnioskiem o rejestracje Klubu do Wydziału Kultury i Sportu Urzędu wojewódzkiego w Gdańsku. W zarządzie znaleźli się: Prezes Henryk Linkowski, Wice Prezes Sławomir Fyda, sekretarz Daniel Nowakowski. Mimo uzyskania osobowości prawnej, Klub nie zarejestrował się w Polskim Związku Taekwon - do, związane było to z brakiem instruktora z odpowiednimi kwalifikacjami. Zajęcia Taekwon - do odbywały się pod egidą Gminnego Ośrodka Kultury w Kolbudach, a także w ramach Gminnego Towarzystwa Sportowego w Kolbudach. Adepci uczestniczyli w zawodach, egzaminach i obozach pod szyldem Gdańskiego Klubu Taekwon - do.

We wrześniu 2001 ówczesny i obecny wiceprezes Daniel Nowakowski ukończył kurs instruktorski organizowany przez PZTKD. 17. stycznia 2002r nasz klub wystąpił z wnioskiem o przyjęcie do Polskiego Związku Taekwon- do. Otrzymał wówczas wsparcie w postaci bezpłatnego udostępnienia sali gimnastycznej Urzędu Gminy w Kolbudach Od tego momentu nasi zawodni rozpoczęli współzawodnictwo sportowe zdobywając dla KS "Taekwon" Kolbudy, punkty w ogólnopolskim rankingu sportu dzieci i młodzieży. Taekwon - do okazało się pierwszą dyscypliną, która zdobywała punkty dla Gminy Kolbudy.

Klub w chwili obecnej ma:
9 adeptów ze stopniem I Dan.
3 Instruktorów ze stopniami IV dan, I dan
6 sędziów klasy D
i około 60 osób uczestniczących regularnie w zajęciach.


Nasz Klub jest jedynym w Polsce klubem Taekwon-do zarejestrowanym w miejscowości wiejskiej. Taekwon-do w gminie Kolbudy cieszy się dużą popularnością